DOBRY TEATR na piątkowy wieczór – dla chętnych

Teatr Powszechny w Łodzi serdecznie zaprasza emerytów na spektakl „Pozory” – dalsze przygody kultowej pomocy domowej Nadii!
Sprzedaż biletów na spektakl 9.02.2024 godz. 19.oo, za okazaniem legitymacji emeryta – 20 zł. tylko w kasie biletowej.
Rezerwacji biletów można dokonać telefonicznie 42 633 50 36, 42 633 25 39 wew. 314
Tym razem Nadia rozpoczyna współpracę z nowym pracodawcą – uznanym producentem filmowym, który razem z żoną mieszka w luksusowym domu w Żabiczkach pod Łodzią. Szybko okazuje się, że głównym zadaniem Nadii nie jest porządkowanie domu, a raczej życia osobistego, które jest wyjątkowo skomplikowane…Spirala kłamstw i skupianie się na pozorach prowadzą do sytuacji, w której nietrudno o katastrofę. Czy Nadii uda się jej zapobiec?
„Spektakl stawia pytania – między innymi o to, na ile prawda pomaga nam w życiu, a na ile nam przeszkadza? Czemu stwarzamy pozory, dlaczego przybieramy pozy? Czemu żyjemy w świecie półprawd? Czy w ten sposób chcemy się przed czymś uchronić? Czy to forma bezpiecznej ucieczki?” – mówi reżyser Jakub Przebindowski.
„Tym razem Nadia wpada w wir zdarzeń – zupełnie wbrew swojej woli. Jednak to właśnie ona staje się jedyną nadzieją na rozwiązanie sytuacji, która narasta z powodu piętrzącej się gry pozorów i półprawd” – dodaje reżyser.
Marc Camoletti „Pozory”
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria i muzyka: Jakub Przebindowski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Anna Poniewierska
Obsada: Aleksandra Bogulewska, Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik
Nowe tłumaczenie sztuki specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi – Polskiego Centrum Komedii przygotował Bartosz Wierzbięta.