WYKŁAD OTWARTY ZU3W – 16.02.2024

Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku z a p r a s z a w piątek – 16 lutego 2024 o godz. 16.oo do sali w Zgierskim Centrum Seniora, przy ul. Narutowicza 29, na wykład otwarty pt. Zamki i muzea regionu łódzkiego.
Proszę o przekazywanie informacji 🙂
Zdaniem prelegentki będzie to historyczno- turystyczna wędrówka po wspaniałych, zabytkowych obiektach naszego województwa. Odwiedzimy gotycki zamek w Oporowie, w murach którego znajduje się urokliwe muzeum dworskich wnętrz, dostojny zamek królewski w Piotrkowie Trybunalskim, pałac w Nieborowie z przepięknym ogrodem w stylu angielskim zwanym Arkadią, a także renesansowy zamek w Pabianicach.
Autorka wykładu ma nadzieję, że ta podróż w czasie zainteresuje Państwa na tyle, że będą Państwo chcieli przekonać się osobiście o sile i mocy obiektów historycznych naszej łódzkiej ziemi. Najlepiej w towarzystwie rodziny i dobrych przyjaciół.
Prowadząca:
MARZENA SAWICKA – z wykształcenia magister historii o kierunku nauczycielskim Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ,
oraz absolwentka studiów podyplomowych z historii sztuki Collegium Civitas w Warszawie. Od kilku lat zajmuje się
m.in. prowadzeniem wykładów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Współpracuje z Centrum Seniora w Pabianicach, Salezjańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łodzi, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Aleksandrowie Łódzkim. Jest miłośniczką i posiadaczką uroczej pary szynszyli oraz psa Ralfa i suni Arii. Razem z mężem
i dorosłym już synem uwielbiają podróże zarówno te po Polsce jak
i zagraniczne. Najdalej dotarli do Nowego Jorku.
/mł/