Ważna informacja – SENIORALIA  w KRAKOWIE – 31.08.-2.09.2023

Czas biegnie, tik tak! Zbliża się nasz wyjazd do Krakowa, więc konieczne staje się domknięcie kwestii organizacyjnych.Proszę, przeczytajcie uważnie komunikat i przekazujcie sobie wzajemnie, aby dotarł  szybko do wielu osób. Dziękuję 🙂

Wszystkich, którzy wpłacili na wycieczkę do Krakowa, proszę o dokonanie dopłaty po 20 zł.

Osoby, które zapisały się na listę i jeszcze nie opłaciły wycieczki, proszę o wpłaty po 200 zł w poniedziałek 7.08. oraz w czwartek 10.08. – ostatni dzień.
Musimy zamknąć już kwestie rekrutacji i potwierdzić liczebność grupy w miejscu zakwaterowania i u przewoźnika. Bardzo proszę o zdyscyplinowanie.

Jednocześnie informuję, że na liście do Krakowa zwolniło się 9 miejsc, więc wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć, zapraszam.
Zgłoszenia przyjmuję telefonicznie od teraz 512 251 063. Natomiast ustaloną kwotę będzie można wpłacić jeszcze w poniedziałek i czwartek.

Co przeżyjemy w Krakowie ???

Moc wrażeń!!!
Wyjazd ze Zgierza planujemy o godz. 14.oo z parkingu przy Kościele PMPR (Os 650lecia). Przystanek dla drugiej części grupy godz. 14.1o u zbiegu M.Skłodowskiej-Curie oraz Długiej.

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w hotelu w centrum miasta, wybierzemy się z przewodniczką na przyjemny, nocny spacer pod hasłem „Kraków kryminalny”. Rozwiążemy wiele zagadek i poznamy mroczne tajemnice miasta.

Drugi dzień, to nasz udział w X Międzynarodowych Senioraliach, które zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim. Następnie uczestnicy w kolorowym pochodzie ( i tutaj MY, radośni, ubrani w stroje dworskie i nie tylko …), udadzą się do Parku Jordana, gdzie przedstawione zostaną wykłady edukacyjne (na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów), oraz bezpłatne badani i porady lekarskich (badania kardiologiczne, badania ciśnienia, badania słuchu, badania wzroku, badania cukru, pomiar masy ciała).

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zapoznać się na stoisku Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać, z najnowszymi metodami oszustw.

W Senioraliach wezmą udział firmy (m.in. ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, uzdrowiska, sanatoria, stoiska przedstawiającą lokalne wyroby z różnych części Polski), które przedstawią atrakcyjne oferty zniżkowe dla Seniorów.

Strefę gastronomiczną uatrakcyjnią liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz grill.

W części sportowo-rozrywkowej czeka nas koncert Alexandra Martineza, Duo Performance, Krzysztofa Bigaja, występy artystyczne zespołów seniorskich, liczne losowania nagród, Pokaz Mody Stylowych Seniorów – laureatów ogólnopolskiego konkursu Głosu Seniora.

Senioralia zakończy impreza integracyjna, którą poprowadzi światowej sławy DJ Wika –najstarsza didżejka Europy.

Trzeciego dnia, po śniadaniu w hotelu, podczas spaceru, rozmarzymy się w Kazimierzu. A w drodze do domu, wspominając urocze chwile, będziemy tęsknić za Krakowem.

/mł/