WYKŁAD AUDYTORYJNY – 10.03.2023

W dniu 10 marca o godz. 16 zapraszamy do Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu przy 3 Maja 46 (dawne Kolegium Nauczycielskie) na wykład pt. Historia mediów. Od pierwszych znaków do Internetu.

Na wykładzie poznamy krótką historię mediów. Okazuje się, że pierwsze znaki, jakie zostawił człowiek (na przykład malowidła w jaskiniach) mogą mieć wiele wspólnego z dzisiejszym sposobem komunikowania (wysyłanie e-maili czy SMS’ów). Poznamy zatem ewolucję mediów – od pierwszych znaków, przez alfabet i druk, radio i telewizję – po współczesne komunikowanie się
w Internecie. Zastanowimy się także jak zmieniły się media – co odróżnia media analogowe od cyfrowych, dlaczego istnieją określenia „stare” i „nowe” media. Warto też poznać niebezpieczeństwa korzystania z mediów internetowych oraz zastanowić się jak radzi sobie z tym współczesna edukacja.


Prowadząca:

Dr Beata Lisowska – kulturoznawczyni i antropolog kultury, w pracy akademickiej zajmuje się nauką o filmie, mediach, kulturze wizualnej. Jest także koordynatorką projektów edukacyjnych w kształceniu osób dorosłych, od kilkunastu lat prowadząc zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, współpracując z organizacjami pozarządowymi przy projektach łączących pokolenia, działaniach edukacji regionalnej i artystycznej.
Jako wykładowczyni jest adiunktem w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, pracowała w Instytucie Nauk o Kulturze UMCS w Lublinie oraz na Uniwersytecie Łódzkim jako kierownik Centrum Kultury, gdzie koordynowała wydarzenia artystyczne i kulturalne.

Informacja dodatkowa: następny wykład 24.03.2023