Dzielmy się tym co w nas najlepsze …

Nasze Spotkanie Opłatkowe w 2022 roku zorganizowaliśmy 9 grudnia. Znowu przekonaliśmy się, że bez takich spotkań byłoby smutno. Kilka godzin pośród sympatycznych gestów, między ciepłymi słowami przyjaciół, pozostawia na długo pozytywne wrażenia. Wprowadza w świąteczny nastrój. Po długiej pauzie znów byli z nami powszechnie lubiani Bracia Franciszkanie. Grali nam i śpiewali swoje utwory, ale także piękne pastorałki i kolędy. Zespół Pokój i Dobro jaki znamy z kilku lat wstecz już nie istnieje. Teraz w jego składzie są nowi Bracia. Jednak tak samo pięknie wzbogacili nasze spotkanie. Poznaliśmy każdego z nich. Opowiadali o początkach w Zakonie, o trudach i radościach. Z ciekawością słuchaliśmy czym się pasjonują, poza powołaniem. Wszyscy lubią muzykę. Pracują nad wydaniem płyty. Powinni. Mają w repertuarze ciekawie interpretowane utwory, które warto „pokazać ludziom”.
Na spotkaniu gościliśmy Pana prezydenta Przemysława Staniszewskiego, Pana Karola Maślińskiego reprezentującego Zarząd Powiatu Zgierskiego, Panią Dorotę Abramczyk, dyrektor naszej Miejsko-Powiatowej Biblioteki oraz Magdę Ziemiańską z kierownictwa Miejskiego Ośrodka Kultury. Dziękujemy za obecność i piękne życzenia.

Ps. Wielkie dzięki dla Sekcji Rękodzieło Artystyczne i Pani Kasi Chylewskiej, instruktorki zajęć. Osobiście, zresztą jak zwykle, przygotowały dekorację sali i stołów oraz piękny stroik na stół gości zaproszonych.
Uściski w podziękowaniu dla Uli Augustyniak, która z własnej inicjatywy, w stroju Mikołaja, obdarowała słodyczami wszystkich uczestników opłatkowej imprezy.

Doceniamy Waszą życzliwość. Dzięki Wam było niesamowicie serdecznie i klimatycznie 😊

Informacja dodatkowa: szersza fotorelacja na profilu FB ZU3W