GOTOWI do NAUKI …

W piątek 7 października 2022, blisko 200 Studentów Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyło w uroczystym rozpoczęciu kolejnego roku akademickiego. Znowu swoje gościnne progi otworzyło dla nas Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Tak jest od wielu lat, dlatego wraz z pięknym bukietem kwiatów, złożyliśmy Pani Dyrektor Lidii Leśniewicz, podziękowania za nieustającą życzliwość i wsparcie.

Na uroczystość zaprosiliśmy władze miasta i powiatu oraz współpracujących z nami dyrektorów szkół i instytucji, w których zorganizowane są zajęcia dla naszych Słuchaczy.

Wydarzenie jest pierwszym, które po pandemicznym chaosie zostało zorganizowane z udziałem dużej liczby osób i choć nie obejmowało programem zwykle organizowanych inauguracji, zapowiada powrót do normalności i kultywowania dobrych zwyczajów. W szeregi Słuchaczy wstąpiły 64 osoby z „nowego rocznika”. Wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali od Pana Prezydenta Przemysława Staniszewskiego legitymacje studenckie, a także usłyszeli wiele ciepłych i optymistycznych słów. Dziękujemy.

Po części organizacyjnej, zawsze trochę nudnej, bez której raczej trudno byłoby rozpocząć kolejny rok studiowania, Studenci osłodzili wspólne świętowanie pysznym wypiekiem z naszej zgierskiej „Szarlotki”, a na zakończenie nasz gość Lubow Melka zaczarowała nastrój swoimi piosenkami.

Życzymy wszystkim Słuchaczom ZU3W zadowolenia z dobrego studiowania, nowych lub jeszcze trwalszych przyjaźni i dużo zdrowia. Bądźcie dla siebie wzajemnie życzliwi, chłońcie wiedzę i młodość. Życie jest zbyt krótkie, żeby go nie doceniać.

/mł/