WYKŁAD w ZU3W – 26.04.2024

Szanowni Państwo,  Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku   z a p r a s z a  na interesujący wykład  pt. Spieszmy się czytać wiersze. Intelektualna sylwetka księdza Twardowskiego.

Wydarzenie odbędzie się w sali Zgierskiego Centrum Seniora przy Narutowicza 29, w piątek 26 kwietnia o godz. 16.oo

Prelekcja jest próbą przybliżenia osoby i filozofii życia księdza Jana Twardowskiego (na zdjęciu). Ukazuje najważniejsze etapy jego życia, rodzinne relacje, stosunek do miana księdza-poety. Prezentuje sposób widzenia świata duchownego, w szczególności w odniesieniu do trudnych uwarunkowań XX wieku. W toku wystąpienia pojawia się zachęta do zapoznania się z wybranymi wierszami Twardowskiego, traktowanymi jako poradnik wartościowego podążania przez życie. Stawiamy sobie pytania o podmiotowość człowieka, jego godność, stosunek do natury. Zastanawiamy się nad aktualnością przesłania duchownego w trzeciej dekadzie XXI wieku.

Przekazujcie tę wiadomość Koleżankom i Kolegom.

Wykład poprowadzi Pan ADAM RASZEWSKI – politolog, doktor nauk społecznych, absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (magisterium). Ukończył politologiczne studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W lipcu 2019 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską zatytułowaną Myśl polityczna hrabiego de Chambord jako przykład idei legitymizmu. Absolwent studiów menedżerskich MBA na amerykańskiej Executive Academy of Scottsdale. Współpracownik dydaktyczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Wyższej Szkoły Demokracji w Grudziądzu. Nauczyciel pracujący ze studentami uniwersytetów dzieci i uczestnikami edukacji domowej. W swoim CV ma również zwycięstwa w konkursach na najlepszy artykuł naukowy i tytuł laureata Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Stypendysta uniwersytetów w Wiedniu, Pradze, Strasburgu, Koszycach, Trnavie. Od 8 lat uczy też dojrzałych Studentów, prowadząc wykłady pod patronatem placówek kultury w całym kraju, od Koszalina po Strzyżów. I uczy się od Seniorów, zwłaszcza motywacji do zdobywania wiedzy i aktywnej drogi przez życie. Pasjonat gór, podróży, historii i kultury antycznej.

Zarząd ZU3W

/mł/