WYKŁAD AUDYTORYJNY 24-02-2023

W dniu 24 lutego o godz. 16 zapraszamy do Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu przy 3 Maja 46 (dawne Kolegium Nauczycielskie) na wyjątkowy wykład
pt. MOJA PIAF.

Najlepiej przekonają Państwa słowa samego autora wykładu, Pana profesora Mieczysława Gajosa, który jest doskonale znany i lubiany nie tylko przez środowisko seniorskie.
W październiku 2023 roku przypada 60 rocznica odejścia najznakomitszej francuskiej pieśniarki Edith Piaf. Jest to doskonała okazja do przypomnienia kolejnych etapów jej życia i kariery
artystycznej. Piaf kobieta i Piaf artystka, Piaf pieśniarka i Piaf aktorka będą przedmiotem mojego muzycznego wykładu, na który bardzo serdecznie Państwa zapraszam. Spróbuję również opowiedzieć o mojej przygodzie z Edith Piaf, która zaowocowała licznymi spektaklami teatralnymi, koncertami, a także wydaniem dwóch książek poświęconych Paryskiemu Wróbelkowi.
W trakcie wykładu będzie można posłuchać oryginalnych nagrań artystki, a także zapoznać się z fragmentami albumu „Moja Piaf”, które przedstawiają wybrane epizody z życia pieśniarki. Całość dopełni projekcja multimedialna zawierająca zdjęcia, dokumenty oraz obrazy Anny Dończyk-Gajos inspirowane życiem i twórczością Edith Piaf.
Informacje o albumie znajdują się na stronie:www.mojapiaf.pl

Prowadzący:

Mieczysław Gajos – profesor, romanista, językoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Uniwersytetach Trzeciego Wieku.
Bardzo aktywny propagator kultury francuskiej w Polsce: wykłady, prelekcje, warsztaty, koncerty, wystawy i inne projekty dydaktyczno-artystyczne.
Znawca życia i twórczości Edith Piaf.
Autor książek o Edith Piaf i tłumacz tekstów jej piosenek. Jest także autorem sztuk teatralnych oraz scenariuszy widowisk muzycznych.
Współzałożyciel Autorskiej Grupy Teatralno-Kabaretowej AKK PLONS.
Aktor, wokalista i reżyser.
Występował w kraju i we Francji, śpiewając piosenki Edith Piaf oraz innych wykonawców z francuskiego obszaru językowego.
Półfinalista pierwszej edycji programu The Voice Senior.