Powiększ litery: -A +A

Logowanie

Dzisiaj jest
Piątek
3 grudnia 2021
Imieniny obchodzą
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir
Do końca roku zostało
29 dni

Kalendarz

poprzednim miesiącu grudzień 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3 4 5
week 49 6 7 8 9 10 11 12
week 50 13 14 15 16 17 18 19
week 51 20 21 22 23 24 25 26
week 52 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
Start O nas Kodeks słuchacza
Kodeks słuchacza PDF Drukuj

Zasady współżycia:

1.Pamiętamy o tym, że ZU3W jest stowarzyszeniem i my, jako członkowie tego stowarzyszenia jesteśmy odpowiedzialni za jego sprawne funkcjonowanie i postrzeganie na zewnątrz.

2.Solidnie opłacamy składki, bo od tego zależy byt ZU3W.

3.Korzystamy z możliwości słuchania wykładów, zajęć w sekcjach i na lektoratach, ale mamy świadomość, że w razie potrzeby, włączamy się w usprawnianie organizacji istniejących form działania, a także inicjujemy nowe.

4.Szanując wykładowców i słuchaczy przychodzimy punktualnie na zajęcia i nie opuszczamy ich przed końcem.

5.W sali wykładowej zajmujemy miejsca poczynając od środka rzędów. Nie stwarzamy tłoku przy wejściach, ustępujemy miejsca tym, którzy go bardziej potrzebują. Nie rezerwujemy miejsc dla znajomych, którzy się spóźniają lub nie przychodzą wcale.

6.Przed wykładem wyłączamy telefony komórkowe.

7.Spotkanie przyjaciół przed wykładem jest okazją do porozmawiania. Korzystajmy z niej, pamiętając, że wszędzie jesteśmy gośćmi i przede wszystkim nie powinniśmy być gośćmi kłopotliwymi, przeszkadzającymi gospodarzom.

8.Jesteśmy tolerancyjni i życzliwi. Uśmiechamy się także wtedy, gdy przyjdzie nam siedzieć przez cały wykład na schodach lub wysłuchiwać przydługich wypowiedzi dyskutantów, z których zdaniem się nie zgadzamy. Szkoda nam czasu i zdrowia na złe humory.

9.Nie narzekamy na tłok i złą organizację, ale próbujemy w tłoku zajmować jak najmniej miejsca.

10.Pomagamy sobie wzajemnie w drobnych i ważnych sprawach.

11.Nie oglądamy się na innych, jak jest coś do zrobienia. Własne poletko aktywności daje dużo satysfakcji. W naszym Uniwersytecie mamy okazję... "oddać się takiemu działaniu, które samo przynosi tyle radości, że sukces uznania czy aprobata nie mają żadnego znaczenia." (z "Przebudzenia" A. de Mello).

 
RocketTheme Joomla Templates