Powiększ litery: -A +A

Logowanie

Dzisiaj jest
Piątek
3 grudnia 2021
Imieniny obchodzą
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir
Do końca roku zostało
29 dni

Kalendarz

poprzednim miesiącu grudzień 2021 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3 4 5
week 49 6 7 8 9 10 11 12
week 50 13 14 15 16 17 18 19
week 51 20 21 22 23 24 25 26
week 52 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
Start O nas Program obchodów Roku UTW
LOKALNY PROGRAM OBCHODÓW ROKU UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU PDF Drukuj

PROGRAM  OBCHODÓW  ROKU 2012- ROKU  UTW
ZGIERSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Celem nadrzędnym wszystkich proponowanych działań jest łamanie stereotypów i budowanie wizerunku współczesnego seniora-  aktywnego, pełnego życia, stanowiącego część nowoczesnego społeczeństwa.

  • 28. stycznia 2012- uruchomienie w ZU3W całorocznej Akademii Nordic Walking dla wszystkich mieszkańców miasta. Celem cotygodniowego, sobotniego  "Marszu po zdrowie" jest możliwość wspólnego, również  rodzinnego spędzania czasu wolnego. Sprzyja to nawiązywaniu dialogu pokoleniowego, utrwalaniu nawyku dbałości o zdrowie, oraz  włączaniu seniorów we wspólne międzypokoleniowe działania - organizator ZU3W
  • marzec/kwiecień 2012- ogłoszenie konkursu pt: "Miejsce Przyjazne Seniorom", Opracowanie regulaminu i medialne rozpropagownie akcji w mieście. Instytucje, organizacje, czy inne podmioty, które zgłoszą się do konkursu oraz spełnią warunki regulaminu otrzymają specjalną tabliczkę z informacją, że jest to miejsce przyjazne seniorom. Celem konkursu jest szerokie rozpropagowanie informacji o obchodach roku 2012, oraz zachęcenie różnych środowisk, w tym biznesowych do współpracy z UTW i seniorami-  organizator ZU3W i władze miasta Zgierza
  • marzec/kwiecień 2012- wystąpienie do władz miasta z inicjatywą nadania wybranemu obiektowi w mieście (ulicy, placowi) imienia prof. Haliny Szwarc. Poprzez poznanie  sylwetki inicjatorki ruchu UTW w Polsce, osoby o wielkim autorytecie międzynarodowym, posiadającej piękną kartę historyczną, z urodzenia i sympatii bardzo blisko związanej z naszym rejonem, która dla seniorów zrobiła więcej niż instytucje do tego powołane, władze miasta miałaby możliwość zapoznania się z  istotą, ideą i rangą jaką pełnią  UTW w procesie kształcenia ustawicznego, który stał się wyzwaniem i numerem jeden w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Uświadomienie władzom, odpowiedzialnym również za seniorów, często niedocenianego znaczenia i roli UTW będzie najtrwalszym rezultatem obchodów Roku UTW w naszym mieście.

  • 3. czerwca 2012- Masowa impreza  sportowa- Rajd Pieszy Nordic Walking, wpisująca się w program obchodów Dni Miasta Zgierza. Do udziału zostaną zaproszone uniwersytety regionu  łódzkiego, oraz wszyscy zainteresowani "Marszem po zdrowie"- organizator ZU3W i władze miasta Zgierza .
  • październik 2012- Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego połączona z małym jubileuszem
    5. lecia ZU3W, z udziałem osobistości zaangażowanych w rozwój ogólnopolskiego ruchu UTW , oraz ogłoszeniem wyników konkursu pt: „Miejsce Przyjazne Seniorom”

 

 

 
RocketTheme Joomla Templates