24 października 2017

week 44 30 31

sobota, 28 Paź 09:00
sobota, 4 Lis 09:00
Start Co u nas słychać? Nowiny "OLIMPIADA ... OLIMPIADA...!
"OLIMPIADA ... OLIMPIADA...! PDF Drukuj
niedziela, 04 czerwca 2017 17:37

"OLIMPIADA ... OLIMPIADA!  TO IMPREZA MUCHA NIE SIADA, REKORD ZA REKORDEM PADA,  MŁODOŚĆ SENIORAMI WŁADA" Ten cytat z hymnu olimpijskiego najlepiej oddaje atmosferę i emocje, jakie szaleją na stadionach, halach oraz terenach rekreacyjnych i sportowych w Łazach, każdego roku. 27 maja nie było inaczej. 60 drużyn (Polska, Ukraina, Austria) i tysiące ludzi kochających sport. Przyjeżdżają tu, żeby przeżyć emocje, poznawać innych. ZU3W po raz siódmy przywiózł do Łaz mnóstwo pozytywnej energii, radości i życzliwości. Nasi zawodnicy wykorzystali swoją moc i wspierani przez wspaniałych Kibiców wywalczyli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej dzięki medalistom, kibicom i  "niemedalistom" także.
Nasz dorobek medalowy wygląda imponująco:
pływanie - 6 x złoto :
Ewa Stępień, Ula Mróz, Ewa Zimna Walendzik, Włodek Przytulski, Tadeusz Obiedziński, Zbigniew Maciejczyk.
Każdy startujący zgierski MASTERS wpłynął na najwyższe podium. Nie mieli konkurencji :-)
Jan Morawiec - złoto
-  lekkoatletyka
Małgorzata Łęcka - złoto - przełaje rowerowe
Lena Pawłowska - srebro -
strzelectwo
Adam Juszko - srebro -
tenis stołowy
Grażyna Stangel - brąz -
łucznictwo

W barwach ZU3W startowali również: Majka Korczak, Janek Bania, Andrzej Matusiak, Henryk Ciapczyński, Tomek Niedźwiedź,  Marek Lewandowski, Mirka Korzeniewska - Ragan, Janeczka Soszyńska, Ania Jagiełło, Stasia Miałkowska, Jadzia Kucner, Halinka Pawlak, Leszek Wasilewski, Janek Migdalski,  Grzegorz Nyczaj,  Waldemar Kryński, Zdzisław Stoszek.

Zdobyliśmy 11 wspaniałych medali, ale na ten wspaniały rezultat zapracowali wszyscy startujący zawodnicy. Wszystkie małe punkty, z trudem uzbierane,  za miejsca poza podium też były ważne, też  zsumowały się na nasz

wspólny sukces.
Bardzo mocno ściskamy Majkę Korczak i Janka Banię, którzy wywalczyli 4. miejsca  i Janka Migdalskiego, któremu na ostatnich milimetrach przed metą, kontuzja uda odebrała medal. Widzieliśmy ten smutek w Waszych oczach, bo wiemy, że to dla sportowców miejsca najgorsze , ale dla nas jesteście WIELCY! DZIĘKUJEMY! :-)

Pięknie dziękujemy Gościom Honorowym- naszemu prezydentowi Przemysławowi Staniszewskiemu oraz Wojciechowi Budziarskiemu - członkowi Zarządu Powiatu Zgierskiego, którzy mimo licznych obowiązków służbowych znaleźli czas dla nas. Miło było widzieć Swoich na scenie w Łazach. DZIĘKUJEMY ! :-)

Koleżeńskie podziękowania kierujemy do:
Zygmunta Krasińskiego za Jeżyka,
Henia Ciapczyńskiego za muzykę taneczną,
Władka Jarmołowicza i Marka Lewandowskiego za wspaniały koncert akordeonowo- gitarowy przy ognisku.
Andrzeja Matusiaka za nieustajacy taniec :-)

Jak zawsze było pięknie, a dlaczego lubimy jeździć na Olimpiadę najlepiej opowie wierszyk, który napisała jedna z ubiegłorocznych uczestniczek

Kibicuję dzisiaj  z dala
Ściskam kciuki z siłą drwala
Ma swą moc ze Zgierza Jeż
Zawodnicy wszyscy też.
Kibic wspiera nawet w ;mroku;
Reszta będzie, jak co roku
"Pudła" Zgierzem zapełnione
Później;ognisko szalone",
Szampan, mięsko i kiełbaska
Iskra wprost do nieba trzaska
Śpiewy, pląsy, grillowanie
Potem raczej krótkie spanie
Powrót z uśmiechem na twarzy,
Tak, jak każdy o tym marzył
Jest medali bardzo wiele,
Temat kończy się w niedzielę.
Zgierz z radością Was przywita
Macie serca Zgierzan;  kwita!

Całuję całą grupę. Buziolki.
Aleksandra Krawczyk